מהי הדפסת סובלימציה?

פירוש המילה "סובלימציה" הוא "המראה". זהו מושג מתחום הכימיה שפירושו מעבר החומר ממצב מוצק אל מצב גז ללא שלב הנוזל.

מבחינת טכנולוגיית הדפסה תהליך זה מאפשר להעביר כל עיצוב או תמונה בצבע מלא ואיכות מרבית על מוצרים שונים(כולל הדפסה על כוסות, בדים, מוצרי נייר או פלסטיק). לפני שמתחילים את תהליך ההדפסה יש לוודא כי המוצרים מצופים בפולימר ייחודי, הקולט את הצבע.

שלבי תהליך הסובלימציה:

1.      עיצוב התמונה/ צילום או סמל אותו אנו מעוניינים להדפיס בצבע מלא.

2.      הזנת הצבע להדפסת סובלימציה במדפסת הזרקת דיו ייעודית .

3.      מדפיסים את העיצוב הסופי על נייר צילום איכותי תוך שימוש בדיו סובלימציה

4.      הצמדת נייר הצילום לאחר הדפסה אל המוצר אליו אנו מעוניינים להעביר את ההדפס (כאמור, המוצר חייב להיות מצופה בפולימר  ייחודי)

5.      העברת ההדפס על המוצר באמצעות מכבש חום, המאפשר את תהליך ההמראה – סובלימציה של הצבע.

בסיום התהליך אנו מקבלים תוצאה אסטטית ביותר באיכות צילום.

סובלימציה-יתרונות:

כשאנו מיישמים את טכניקת הסובלימציה להדפסה על מוצרים, החיבור בין הצבע לפני השטח של המוצר נעשה ברמה המולקולרית וזה מקנה לטכניקה כמה יתרונות, במיוחד בכל הנוגע להדפסת מוצרי פרסום או מזכרות:

●        התוצאה איכותית ואסטטית ביותר. זה ברור שלמתנה או מוצר פרסום אסטטי השפעה טובה יותר על התהליך העסקי, מכמה סיבות: הדפסה איכותית מאפשרת להעביר את המסר החזותי מבלי להשמיט פרטים או לעוות צבעים. למוצר שנראה מושך יש יותר סיכול להימצא בהישג יד, או במקום הבולט לעין – מה שמגדיל את החשיפה של מקבל המתנה וסביבתו אל המסר.

●        ההדפסה חלקה, ללא בליטות . היתרון הוא בכך שהמוצר לאחר ההדפסה נעים יותר למגע, נח יותר לשימוש ומעביר תחושה של  איכות והשקעה. אם מדובר במוצר שנועד לשימוש יום יומי (כוסות שתייה, למשל) – הדפסת סובלימציה מגדילה את הסיכוי לשימוש בו. עקב כך, גם החשיפה למסר גדלה.

●        התוצאה עמידה לאורך זמן. הדפסת סובלימציה מאפשרת להגיע לתוצאות שישמרו על יופיין גם כעבור זמן רב.  סובלימציה מבטיחה גם חסינות בפני שריטות והתקלפות הצבע. מבחינת המפרסם מדובר בהשקעה משתלמת כי המקבל לא ימהר לוותר על המוצר המודפס בגלל מראה חיצוני לוקה בחסר , אלא ימשיך ליהנות ממנו.

 לסיכום: סובלימציה היא שיטת הדפסה חדשנית ואיכותית המהווה השקעה משתלמת ביותר עבור כל מי שבוחר בה.

 

תגיות: