בעבר, את רוב המוצרים ייצרו פועלים בידיים בעבודה הכרוכה במאמץ פיזי רב שהייתה לא יעילה במיוחד. עם התקדמות הטכנולוגיה מכונות רבות תפסו את מקומם של פועלי הייצור, התהליכים התייעלו ומקצועות חדשים נוצרו. אחד המקצועות שהביאה איתה התקדמות הטכנולוגיה היא תכניתן הCNC. תפקידו היא להפעיל מכונות שונות ומגוונות בפסי הייצור במפעלים שונים. ההפעלה נעשית באופן ממוחשב ומטרתה היא לייצר מוצרים, לבקר את תהליך הייצור ולייעל אותו. מובן מאליו כי אנשים אשר אחראים על המכונות הם מצרך מבוקש בכל בית מלאכה וכתוצאה מכך נוצרו מגוון של אופציות תעסוקתיות לבוגרי קורס CNC והם משתלבים בתפקידים רבים בתעשיית המתכת, העץ והטכנולוגיה על כל סוגיה. קורסים שמכשירים אתכם לעבוד כתכניתני CNC יפתחו לכם צוהר אל עולם מעניין, מגוון ומאתגר ויספקו לכם בסיס איתן של ידע וניסיון כבר לפני שתצאו לשוק העבודה ותתחילו לעבוד במשרה מיוחדת ומספקת.

מה כולל קורס CNC והאם הוא באמת רלוונטי לכולם?  

כאמור, עבודה עם מכונות CNC ("עיבוד שבבי ממוחשב") דורש הבנה רבה שמתקבלת כתוצאה מידע רב – תיאורטי ומעשי – הנרכש במהלך הקורס. קורס CNC מקיף כולל תכנים רבים הנלמדים במסגרתו. הפעלת מכונות כרסום וחריטה, תורת החומרים, תכנון ושרטוט בתלת מימד ועוד הם רק חלק מהתכנים המעניינים והחדשים הנלמדים בקורס. בקורס תלמדו גם על סוגי הכלים, המתכות והמכונות הנפוצים בעיבוד שבבי. ישולבו גם תכנים הכוללים תכנון והנדסה בעזרת מחשב, לרבות קריאת תכניות מוצר מפורטות ומקצועיות. קורס CNC כולל ברוב המקרים כ100-500 שעות הוראה פרונטליות במקביל לתרגולים מעשיים במעבדות משוכללות הנמצאות במוסדות הלימוד. לפני שאתם בוחרים ללמוד את מקצוע הCNC, כדאי שתהיו בעלי רקע בתחום הטכנולוגיה, הייצור והטכנאות. עם זאת, ברוב המקומות ידע קודם בתחום הספציפי אינו נדרש על מנת להתקבל.

קורס CNC – ההתמדה משתלמת

כמו שאמרנו, תכניתני CNC נדרשים במקומות רבים בתעשייה. הביקוש להם רב ובהתאמה גם מספר מוסדות הלימוד אשר תוכלו ללמוד בהם את הקורס והם יכשירו אתכם לעבודה בתחום. על מנת להתקבל לקורס CNC עליכם להיות בעלי 10 שנות לימוד לפחות. חלק מן המקומות דורשים גם ראיון קבלה במסגרתו יבדקו האם אתם מתאימים לקורס ולעבודה במקצוע הCNC המעניין והמאתגר. במהלך הקורס, התכנים יועברו לכם על ידי מרצים מצוינים אשר עובדים בתעשייה והם בעלי ידע רב. היתרון בכך הוא שהם מעורים בשלל הטכנולוגיות החדישות ויבטיחו שתצאו לעבודה כשאתם מעודכנים ובעלי ידע רלוונטי. כאשר תסיימו את הקורס בהצלחה ותעמדו בכל הדרישות של המוסד בו למדתם, רוב המוסדות יעניקו לכם תעודה רשמית מטעם משרד התמ"ת. בחירת הקורס הנכון בעבורכם וכן השקעה והתמדה במהלכו ישתלמו לכם בוודאות ויאפשרו כניסה חלקה לשוק העבודה במגוון תפקידים רחב ובתנאי העסקה הולמים, יחד עם אנשים איכותיים בצוותים מובילים. 

 
תגיות: